Бидете внимателни! Смрзнат зеленчук со глувци на полиците во маркетите

Викендов на социјалните мрежи се споделуваше скандалозна и навистина одвратна и непријатна објава, според која во пакет со смрзната мешавина од зеленчук, е пронајден и глодар – глушец.

Денеска Агенцијата за храна и ветеринарство го повлече спорниот производ од продажба и ќе бидат направени дополнителни испитувања на повеќе примероци од истата серија, но и од други, со цел да се идентификува потенцијално направената штета за потрошувачите.

Од АХВ апелираат граѓаните кои веќе го имаат производот да бидат особено внимателни при неговото користење. Ако забележат нешто што не треба да биде во пакувањето, да го вратат на продажното место и да ја известат АХВ.

Објавата можете да ја погледнете тука.

loading...

Останати вести

Утре почнува вакцинацијата на медицинскиот персонал

admin

МОН ќе го унапредува стручното образование преку грантови и проекти

Elena Daskalova

Бегството на Мијалков ги сврте погледите на Брисел и Стејт департментот кон Македонија

admin