ВИДЕО: Ибрахимовиќ слави 500 гола со „Јутро је“ од Нада Топчагиќ

Најдобриот фудбалер во редовите на Милан, Златан Ибрахимовиќ по вчерашното постигнување над 500 гола во својата професионална кариера, прослави со „Јутро је“ од легендарната Нада Топчагиќ.

Видеото го објави на Инстаграм, а неговиот тим Милан, веднаш истото го постираше и на социјалната мрежа Твитер.

loading...

Останати вести

Заев од Пустец: Македонците во Албанија се школуваат на својот мајчин јазик

admin

(ВИДЕО) Со спектакуларен огномет, Австралија влезе во 2021 година

admin

Левандовски е спортистот на годината

admin