fbpx
Connect with us

Анализи

Изборни злоупотреби – Пари и моќ наспроти независни листи

Додека независните кандидати мака мачат со медиумското претставување пред граѓаните, партиските кандидати ги злоупотребуваат на секој начин државната каса и актуелните позиции. Пред Државната комисија за спречување на корупција се најдоа градоначалникот на Скопје и кандидат за нов мандар, Петре Шилегов и неговата противкандидатка, Даниела Арсовска.

За Шилегов, антикорупционерите ќе ја разгледуваат најавата дека ќе купува Градска куќа неколку дена пред изборите, додека пак Арсовска ќе ја „чешлаат“ за незаконско финансирање на кампањата, односно

loading...
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement