fbpx
Connect with us

Забава

Костимите од „Squid Game“ се најбараните костими за „Ноќта на вештерките“

Корејската серија „Squid Game“ која до сега е гледана од страна на над 111 милиони кориснички имиња на Netflix откако ја доживеја својата премиера во септември соборува нов рекорд. Според Си-Ен-Ен, популарноста на серијата отишла дотаму што соборува нов рекорд – купување на костими за „Ноќта на вештерките“ и тоа на светско ниво.

Пребарувањата за костимите од „Squid Game“ ги уриваат рекордите за разлика од сите други филмови и серии во кои има костими. Официјалните бројки говорат дека костимите од корејската серија избиле на прво место, вбројувајќи ги една третина од топ 11 најпопуларни сервиси за онлајн нарачки.

Останати костими за „Ноќта на вештерките“ се Џокер, Спајдермен, Жена-мачка, Хари Потер, но и костимите од уште еден мега хит на Netflix – шпанската „Money heist“ или „La casa de papel“.

loading...
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement