МВР ќе распише потерница по Сашо Мијалков

Од МВР денеска информираа дека по Сашо Мијалков ќе биде распишана национална потерница, откако тој не е пронајден за да му се врачи решението за притвор.

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, е обвинет во случајот „Таргет-Тврдина“, за злосторничко здружување, злоупотреба на службената положба и за примање награда за противзаконито влијание, за што Обвинителството бара максимална казна. Пресудата треба да биде изречена на 26 февруари.

Доколку тој не биде пронајден, ќе биде распишана и меѓународна потерница.

loading...

Останати вести

Растурена забава во Карпош, приведени осум лица

admin

Нови 982 заразени и 19 починати од коронавирус

admin

Николовски: За 2 година застареле 3292 судски предмети

admin