Милан останува на лидерското место во Серија А

Милан ќе ја заврши 2020 година на лидерската позиција откако во последниот натпревар со гол во судиското продолжение го совлада Лацио со 3:2.

„Росоњерите“ одлично го отворија натпреварот и до првиот гол дојдоа по само 10. минути игра. Тогаш Чалханоглу изведе корнер, а највисок во скокот беше Анте Ребиќ кој со глава погоди за водство на Милан од 1:0. Во 17. минута, Милан водеше веќе со 2:0 откако Чалханоглу го реализира ударот од белата точка.

Победата и лидерското место на табелата ги обезбеди Тео Ернандез во 92. минута.

loading...

Останати вести

Левандовски е спортистот на годината

admin

Агуеро ќе биде резерва во дербито против Јунајтед

admin

Хамилтон е личност на годината во Велика Британија

admin