Приведена прилепчанка во Скопје, полицијата и нашла пиштол со куршуми

Денеска во Скопје, по претходно добиени оперативни информации, полициски службеници од ЕНТ-ОНТД при СВР Скопје ја приведоа Д.А. (51) од Прилеп поради нелегално поседување огнено оружје.

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека при извршен преглед, кај Д.А.  е пронајден пиштол „застава“ со пет куршуми и две рамки. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

loading...

Останати вести

Шилегов, Богоев и Ганиу не се чувствуваат обесправдени поради владината помош за Арачиново

admin

Санкционирани сопственици на локали во Аеродром и Карпош, работеле по 18 часот

admin

Маричиќ: Очекувам методологијата за прочистување на судството да биде усвоена на 28 декември

admin