„Пукна“ познатиот пар: Што ќе прави Канје Вест после разводот?

Минатата недела одекна веста дека познатиот пар Ким Кардашијан и Канје Вест, по неколку години брак и четири деца, се разведуваат.

Иако ниту еден од нив го нема ова официјално потврдено, гласините не стивнуваат, па дури и се појави наводна информација дека познатиот рапер ќе се пресели во Лондон, откако разводот ќе биде целосно завршен.

Освен својата кариера, тој сака во Европа да формира поголем црковен хор и да настапува на неделни богослужби, а според него, Лондон е одлично место за таков почеток.

Веста за разводот на Канје Вест и Ким Кардашијан вчудоневиди многу нивни обожаватели и следбеници низ светот, но изгледа дека имало и такви кои знаеле кон што води ваквиот однос и дека уште од самиот почеток на врската било јасно дека тоа нема да потрае.

Причината, наводно е неможноста на Канје да се „носи“ со целата таа популарност покрај семејството на Ким.

loading...

Останати вести

Познатиот рапер на тапет: Сопругата тврди дека со години е малтретирана

Elena Daskalova

Новата потпретседателка на САД на насловна страница на Vogue

Elena Daskalova

Познатата старлета бремена со шесто дете

Elena Daskalova