fbpx
Connect with us

Сцена

Се породи Луна Џогани, мајка ѝ Анабела пресреќна дека станала баба

Младата ријалити ѕвезда и пејачка Луна Џогани денеска се породи и доби ќерка, која ќе го носи името Миа.

Луна е ќерка на некогашното естрадно дуо „Фанки Џи“, Гаги Џогани и Анабела Атијас.

Таа остана бремена од своето момче Марко, со кого романсата ја започна за време на реалното шоу, а која имаше многу пресврти и падови додека да почнат заедно да живеат и да основаат семејство.

Пејачката Анабела е пресреќна поради убавата вест, а за српските медиуми изјавува дека со блиските веќе слават и пијат по повод раѓањето на девојчето.

loading...
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement