Connect with us

Спорт

Розенборг ветува напаѓачка игра од првата минута, не го потценува Вардар

Вардар утре го игра вториот натпревар од Лига Европа, му гостува на Розенборг во Норвешка.

Ингебритсен е претпазлив во изјавите, на своите навивачи им ветува офанзивен фудбал во текот на целиот меч.

„Вардар не е лесен противник. Ги победија Малме и Фенербахче, па не очекува тежок натпревар. Ние сме подготвени. На навивачите можам да им ветам дека ќе нападнеме од самиот почеток, ќе играме офанзивно. Ќе направиме се за да ги освоиме трите бода“ – изјави тренерот Ингебритсен.

Натпреварот помеѓу Розенборг и Вардар се игра утре (четврток) со почеток од 19 часот.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Актуелно