Connect with us

Спорт

(ВИДЕО) Рибери скина лигаменти, се сопна на топката

Французинот Франк Рибери попладнево во Берлин заработи бизарна повреда, откако ја нагази топката во трк и страдаа лигаментите од коленото. Со болка и фрустрација Рибери го напушти теренот, a се шпекулира дека вкрстените лигаменти се скинати и ветеранот го чека пауза од 6-9 месеци.

Баерн Минхен прокоцка 0-2 во Берлин и Херта се врати да овои бод (2-2).

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Актуелно