Connect with us

Спорт

Нигез со сиот респект: Пике се даде себеси за Шпанија и шпанскиот народ

Џерард Пике поради своите политички ставува моментално е еден од најомразените луѓе во Шпанија.

Познато е дека тој е голем приврзаник за независна Каталонија, но иако не е единствен фудбалер во Барселона кој така размислува, него најмногу му зедоа за зло.

Саул Нигез смета дека Пике сепак не заслужил таков третман.

„Не ми се допаѓа оваа атмосфера околу Пике. Тој е мој соиграч од репрезентацијата и другар. Тврдо стојам дека тој секогаш во дресот на репрезентацијата дава се од себе. Многу даде за Шпанија и шпанскиот народ за вака да му се враќа“, поентираше фудбалерот на Атлетико Мадрид.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Актуелно