Connect with us

Видео

(ВИДЕО) Објавена нова песна на Тоше Проески, „Light the flame“

По повод 10 годишнината од последниот концерт на Тоше Проески, обожавателите го одбележаа денот со прекрасно ѕвездено небо во негова чест.

Освен одбележување на годишнината, вчера беше промовирана и новата песна „Light the Flame“ од албумот на Проески снимен во Лондон.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Актуелно