Украдени 5000 евра од метален сеф во фирма од Скопје

Ноќеска околу 1 и 30 часот по полноќ на улица „Борис Сарафов“ во Скопје, непознат сторител извршил кражба во фирма во сопственост на Џ.М. од село Сарај.

Крадецот ја скршил влезната врата и од метален сеф одзел околу 5.000 евра. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лице и расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *