Connect with us

Спорт

Израелски хулиган со нож се обидел да го нападне Иско

Фудбалерот на Реал Мадрид Иско можел сериозно да настрада по крајот на синоќешниот квалификациски натпревар меѓу Израел и Шпанија.

По означување на крајот шестмина навивачи успеаја да се пробијат покрај обезбедувањето и да втрчаат на теренот, а според тамошните медиуми едниот од нив носел нож.

Тој се стрча токму кон Иско, но во брзањето го испуштил ножот на земјата, а веднаш потоа стјуардите го уапсиле.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Актуелно