Connect with us

Актуелно

ВИДЕО: Шилегов упадна на прес-конференција на Коце Трајановски

Кандидатот за градоначалник за Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов упадна на прес-конференција на противкандидатот Коце Трајановски и пред камерите побара од досегашниот градоначалник да излезат на ТВ соочување.

Како во досегашната пракса на ВМРО-ДПМНЕ, така и на овие избори – опозициската партија им забранува јавни дебати на нивните кандидати во медиумите.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Актуелно