Еве каква кореографија и се спрема на Барселона вечерва во Мадрид

Вечерва во шпанската Ла Лига се игра дербито на коло и тоа помеѓу Атлетико Мадрид и Барселона.

Овој натпревар не е само интересен поради квалитетот на двата клуба, туку и поради реферндумот за отцепување на Каталонија кој се одржа неодамна.

Целиот свет очекува да види како Каталонците вечерва ќе бидат пречекани во Мадрид, а според последните информации навивачите на Атлетико Мадрид им подготвуваат вистински „пекол“.

Наводно се спрема кореографија „Да живее Шпанија“. Овој натпревар за Мадрид веројатно доѓа во вистински момент за да и покажат на Каталонија дека нема да дозволат тие да станат самостојна држава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *