Connect with us

Свет

Авион се сруши при слетување на Брегот на Слоновата Коска, четворица загинати

Четири лица загинаа, а шестмина се повредени откако товарен авион, се урна во морето во близина на меѓународниот аеродром во Абиџан, главниот град на Брегот на Слоновата Коска.

Четворицата загинати се државјани на Молдавија, додека четворица француски државјани и двајца Молдавци се повредени.

Локалната полиција соопшти дека авионот се урнал додека се обидувал да слета.

За време на авионската несреќата имаше невреме.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Актуелно