Бекам и понатаму е златна „кокошка“: Кога ќе дознаете колку заработува ќе ви се заврти умот

Поранешниот ас на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, Дејвид Бекам иако пред четири години се повлече од фудбалерот, тој и понатаму одлично заработува.

Како што пренесуваат британските медиуми, популарниот Бекс дневно инкасира дури 35.000 фунти или 39.000 евра. Тоа значи дека месечно Бекам заработува неверојатни 1 милион фунти.

Ако се прашувате како заработува толку пари, одговорот лежи во неговите спонзорски договори ко ги има со компаниите „H&M“, „Adidas“, „Haig Club Whiskey“….

Наводно Бекам финансиски и помогнал на својата сопруга Викторија за да ја спаси својата модна колекција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *