Connect with us

Актуелно

Обвинителството отвори 13 предистражни постапки за изборни нерегуларности

Основното јавно обвинителство отворило 13 предистражни постапки поради сомнеж за изборни нерегуларности од кои за шест предмети постои основано сомнение за поткуп и злоупотреба на избирачкото право, а отворени се и дополнителни седум предмети, но за нив постапката е во фаза на прибирање на материјални докази.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Актуелно