Connect with us

Спорт

Касиљас се враќа во шпанскиот шампионат

Голманот на Реал Мадрид, Икер Касиљас, се враќа во шпанскиот шампионат по својот престој во Порто.

36-годишниот голман повеќе не е посакуван од тренерот Серџо Консеисао, кој неколку пати го казни со поради несериозен однос за време на тренинг.

Ветеранот има договор до лето, но, најверојатно, ќе биде пуштен без пари во јануари.

Интерес за Касиљас има само од Депортиво Ла Коруња, бидејќи во последниве денови пропадна неговиот евентуален трансфер во Њукасл.

Актуелно