Connect with us

Свет

(ВИДЕО) Москва: Автобус влета во толпа во подземен премин – најмалку петмина загинати

Најмалку пет лица загинаа, а повеќе од десет се повредени кога автобус влета во подземен пешачки премин во Москва.

Како што јави ТАСС, несреќата се случила во близина на метро станица во западниот дел на Москва, соопштија извори на итна медицинска служба.

Во моментот на несреќата во преминот се наоѓале голем број луѓе.

Актуелно