(ВИДЕО) Огнен Здравковски со „Тајно моја“ од Тоше го освои жирито на Гранд

Младиот талентиран пејач Огнен Здравковски со својата маестрална изведба на големиот хит „Тајно моја“ од Тоше Проески предизвика овации во студиото на „Ѕвездите на Гранд“, а жирито едногласно одлучи да се пласира во вториот круг.

На големата сцена Здравковски ја отпеа и „Звао сам је Емили“ од Здравко Чолиќ и покажа дека одлично умее да ги владее и најголемите хитовите во регионот.

Вториот круг започнува многу наскоро, а јавноста со нетрпение очекува повторно да го види Огнен Здравковски на сцената.

Ognen Zdravkovski – Tajno Moja / Zvao sam je Emili

Tајно моја / Звао сам је Емили
За сите што не гледавте, еве го мојот настап од првиот круг, од емисијата "ZVEZDE GRANDA".
Ви благодарам за поддршката! 🙌⭐🎤🔊

Tajno moja / Zvao sam je Emili
Za sve koji niste gledali, evo mog izvođenja, iz prvog kruga emisije "ZVEZDE GRANDA".
Hvala vam puno na podršci! 🙌⭐🎤🔊
#zvezdegranda #ognenzdravkovski

Posted by Ognen Zdravkovski on Sunday, December 24, 2017