Закани со компромитирачки материјали – Стружанец барал врска со 19 години помлада охриѓанка

Поради постоењеоснови на сомнение за сторено кривично дело „уцена“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.И (43) од струшкото село Велешта.

Пријавениот, во неколку наврати на М.М (24) од Охрид и се заканувал дека ќе објави непристојни компромитирачки фотографии и видео материјал доколу не прифати љубовна врска.