(ВИДЕО) Атина во Хаос: Демонстрантите со молотови коктели, полицијата со солзавец

Хаос во Атина, над 10.000 илјади демонстранти пред грчкото Собрание поради изгласувањето на нов сет мерки за штедење пропишани од меѓународните доверители во замена за нови кредити.

Група демонстранти почна да фрла молотови коктели и камења кон полицијата, на што тие пак одговорија со солзавец.

Протести во Грција

Атина во Хаос: Демонстрантите со молотови коктели, полицијата со солзавец – http://den.mk/archives/5708

Posted by Den.mk on Monday, January 15, 2018