ЕХФ: Европското првенство за Кире Лазаров е завршено

Капитенот на македонската селекција Кире Лазаров и германскиот репрезентативец Пол Друкс нема повеќе да настапуваат на Европското првенство порад повредите, напиша Европската ракометна федерација (ЕХФ) на Твитер.

За оваа информација на ЕХФ се уште нема потврда од Ракометната федерација на Македонија. Инаку Лазаров е на детални прегледи во Загреб по вчерашната повреда.