(ВИДЕО) Пукање во училиште во САД: Најмалку еден загинат, повеќе повредени

Најмалку едно лице загина во престрелка во средно училиште во американската сојузна држава Кентаки.

Според очевидци има голем број повредени лица.

Гувернерот Мет Бевин објави на Твитер дека инцидентот се случил во средното учичиште „Маршал каунти“.

Засега не се познати повеќе детали.