Прободел двајце млади мажи во казино

З.П. (54) од Прилеп е приведен откако рано утрово, околу четири часот, по претходна расправија, со нож ги прободел К.Р. (25) и М.Р.(26).

Според МВР, настанот се случил пред казино во Прилеп.

Повредените се пренесени во Медицински центар – Прилеп.