Пратеничката Лазарова и градоначалникот на Валандово повредени во сообраќајка

Во вчерашната сообраќајка кај Удово потешко повредена е пратенилчка на СДСМ, Мери Лазарова (33), а со полесни повреди поминал градоначалникот на Валандово Перо Костадинов (30).

Пратеничката, која управувала со возилото, итно била пренесена во Ургентниот центар во Скопје, со повреди на главата и телото.

Од МВР информираат дека патничко моторно возило „опел корса“ се превртело откако М.Л. се обидела да го избегне одронот на патот на делот по демиркаписките тунели.