Connect with us

Македонија

Валандовка со склероза исчезнала од својот дом

На 12.02.2018 година во 13,30 часот во Полициската станица Валандово Ѓ.Ѓ.(57) од с.Јосифово, пријавил дека на 11.02.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата мајка З.Н. (79) од с.Горни Липовиќ, која боледувала од склероза.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Актуелно