Connect with us

Македонија

Скопјанец фалсификувал диплома од српско училиште за да го вработат во Управа за водење на матични книги

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.П.(44) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

Во текот на 2013 година пријавениот, заради вработување во Управата за водење на матични книги-Подрачно одделение за матично работење Скопје, приложил диплома со невистина содржина за положен четврти степен издадена од Техничко училиште “Зеќир Мусиќ” од Р.Србијa.

Актуелно