Ограбена банка во скопски Аеродром

На 13.02.2018 година во 08,45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на бул. “Јане Сандански“ во експозитура на Стопанска Банка непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел сума на пари од околу 320.000 денари, по што го напуштил местото на настанот.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.