Пешак се здобил со повреди во сообраќајка

На 13.02.2018 година околу 21,05 часот во Скопје на улица „Мајски манифест“, М.С.(44) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“ со скопски регистарски ознаки удрила во пешакот Т.Ш.(43) од Скопје.

Т.Ш. со возило на Итна медицисна помош е пренесена во Градска општа болница „8-ми Септември“, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на коксигејална коска) и надвор од животна опасност е задржана на понатамошно лекување. Извршен е увид на местото на настанот.