Паднал по скали и си го скршил черепот

На 12.02.2018 година околу 23,00 часот, пријавено е дека Б.Ј.(68) од Пробиштип паднал од скали пред семејната куќа, при што се здобил со тешки телесни повреди (скршеница на основа на черепот) констатирана во Клиничка болница Штип.