Connect with us

Свет

Аргентинската полиција заплени речиси 10 тони марихуана

Аргентинтинската полиција заплени речиси 10 тони марихуана во вредност од 20 милиони долари, информираше министерката за безбедност Патрисија Булрич.

Како што јави ДПА, марихуаната била скриена во камион-ладилник, кого полицијата го запрела во Сан Хосе, на 850 километри североисточно од Буенос Аирес.

Во врска со случајот се уапсени три лица.

Актуелно