Исчезнал 52. годишен гостиварец

На 05.03.2018 година во 11,00 часот во Полициска станица Гостивар, Л.Б.(54) од Гостивар пријавил дека на 04.03.2018 година околу 06,00 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот брат Л.З.(52) од Гостивар.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.