Момче избодено во ногата пред училиште во Шуто Оризари

На 09.03.2018 година во 19,17 часот од Градска општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавено е дека кај нив е донесен повреден А.Б.(18) од село Блаце, со убод од нож во пределот на ногата од страна на непознато лице пред училиште во општина Шуто Оризари.

На А.Б. му е констатирана телесна повреда во пределот на десниот колк, а како сторители се посочени неколку малолетници лица, додека како причината се наведува претходна расправија за девојка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.