Connect with us

Македонија

Затвореник се обесил во затворот во Битола

На 02.04.2018 година околу 06 часот во Затвор Битола, од страна на вработен во затворот, во Одделението за притвор пронајден е обесен И.Д.(54).

Смртта е констатирана од страна на лекар од Брза помош. Од страна на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Увидот е во тек.

Актуелно