Connect with us

Македонија

Бачев ќе му испрати писмо на Ципрас за да не преговара со Заев за името

Партијата на Јанко Бачев денеска во 13 часот во грчката амбасада во Скопје ќе го предаде писмото до грчкиот премиер Алексис Ципрас за причините зошто не треба да влегува во авантура со Зоран Заев на средбата во Софија за некаков договор за промена името и идентитетот.

Од Единствена Македонија велат дека Бачев преку изјава пред амбасадата ќе го сподели писмото до медиумите кое по дипломатски пат преку грчката амбасада се доставува до Ципрас.

Актуелно