Ибрахими: Нема да ја прифатам функцијата министер

Зеќирија Ибрахими од крилото на Беса предводено од Африм Гаши нема да прифати министерско место дури и ако го прелдожат. Тоа го одговорил на новинарско прашање од Порталб.мк.

-Се уште не сме стигнале до таа фаза, но јас нема да бидам министер, дури и ако ме предложат, изјави Ибрахими за Порталб.