ФОТО: Бакли му запалија на Мицкоски додека повикуваше граѓани на протест на 2. јуни

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Хистијан Мицкоски вчера на својот Фејсбук профил објави фотографии од средби со граѓани во Гостивар.

Тој напиша дека на граѓаните им кажувал оти во Македонија има економско цунами кое се вика Зоран Заев и ги повика насобраните на протест на 2. јуни. Додека зборувал Мицкоски, дел од поддржувачите запалиле и бакли, кои се влидливи на повеќе фотографии.