Сити на гости кај Арсенал – Почнува Премиер лигата

Актуелниот шампион Манчестер Сити гостува кај Арсенал во дербито од првото коло на новата сезона во англиската Премиер лига.

Двојки за првата рунда:

Арсенал – Манчестер Сити
Манчестер Јунајтед – Лестер
Борнемут – Кардиф
Њукасл – Тотенхем
Фулам – Кристал Палас
Саутемптон – Барнли
Хадерсфилд – Челзи
Ватфорд – Брајтон
Ливерпул – Вест Хем
Вулверхемптон – Евертон.

Сите натпревари ќе се одржат на 11 август.