Рамос го нападнал Рубиалес поради отпуштањето на Лопетеги

Капитенот на Шпанија, Серхио Рамос и претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Луис Рубиалес биле многу блиску до тепачка, пишуваат медиумите во Шпанија.

Двајцата се судриле во базата на тимот во Русија во врска со одлуката на шефот да го отпушти селекторот Хулен Лопетеги само ден пред почетокот на Мундијалот 2018.

Двајцата биле раздвоени од страна на Жерард Пике.

Вчера Рубиалес презеде крајни мерки, откако стана јасно дека „зад негов грб“, Лопетеги се договорил да го преземе Реал Мадрид, иако неодамна потпиша нов договор со Кралската федерација.