(ВИДЕО) Вработениот во Инфомакс пред апсењето повикувал на војна

Еден вработен во проопозицискиот портал Инфомакс, чии содржини се наведувачки и најчесто содржат лаги наместо факти пред да биде уапсен од страна на полицијата повикувал на војна.

– Епа сега, јас едно ќе кажам, ова значи војна. Јас лично ќе му кажам на Бејли, ова значи војна, ќе го скратам за глава, лично. Му е** мајката, очите ќе му ги извади, рече Борислав Стоилковиќ пред да биде уапсен.

На вчерашниот протест, според МВР, уапсени се 25 лица, а повредени седум полицајци. Како што додадоа од таму, со апсењето спречиле упад во Собранието.

Протест на „Комити“ пред Собрането на Р.Македонија

Протест на „Комити“ пред Собрането на Р.Македонија

Posted by infomax.mk on Sunday, June 17, 2018

Повикот за војна почнува на 34 минути и 38 секунди од видеото.