Заев: Да бидеме силни за иднината на сите генерации

Премиерот Зоран Заев на прес конференција со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенеберг истакна дека Македонија го заслужува 30. место во НАТО, па затоа очекува позитивно да се гласа на референдумот.

-Македонија изгради мостови за соработка со сите соседи. Договорот со Грција го откочи нашиот прием во Алијансата. Со Грција изградивме пријателство. Почитувани граѓани на Република Македонија, за само една година нашата земја го постигна она што никој до сега не го постигнал. Остануваат нашите домашни задачи. Да бидеме силни, заради иднината на сите генерации, изјави македонскиот премиер Зоран Заев.