Connect with us

Македонија

Возач починал откако изгубил контрола на улица во Скопје

На 25.09.2018 година во 02,27 часот во Скопје на улица „Јадранска магистрала“ Д.К.(18) од  Скопје управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и излетал од патот, по што Д.К. починал на местото на настанот, а двајцата сопатници од возилото се пренесени во Комплекс клиники “Мајка Тереза”.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, извршен е увид на местото на настанот.

Актуелно