Пожар во Кучково, горела нискостеблеста шума

Вчера околу 15:15 часот во атар на село Кучково, скопско, на место викано „Чело“, избувнал пожар при што била опожарена сува трева и нискостеблеста шума.

Од страна на Противпожарна екипа, како што информираат од МВР, пожарот е изгаснат.