(ВИДЕО) Мицкоски во Велес се збуни за трудот на граѓаните

На вчерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски во неколку обиди да ја докаже мислата која му беше запишана и на листот кој го држеше во рака, одлучи да прекине на среде реченица. 

Откако за кратко молчеше и прочита на листот што пишува, ја докажа реченицата и образложи дека му доаѓале емоции, па затоа се збунил. Сепак, видеото ги преплави социјалните мрежи.

Mickoski emocionohet gjatë protestës në Veles Мицкоски збунет на протестот во Велес

Mickoski emocionohet gjatë protestës në VelesМицкоски збунет на протестот во Велес

Gepostet von TV21 am Sonntag, 16. Dezember 2018