(ВИДЕО) И на гулабот му треба преграткаЗабава

(ВИДЕО) И на гулабот му треба прегратка

Гулабот не размисли премногу пред да ја прифати понудата за галење. Изгледа дека овие животни обожаваат нежност и прегратки. Погледнете…

Се очекува кам-бек на Game BoyЗабава

Се очекува кам-бек на Game Boy

Популарниот Game Boy на компанијата Nintendo би можел да биде еден од оние класични гејминг конзоли кои што ќе направат…

Еве колку е паметна вештачката интелигенција на Google, Microsoft и AppleЗабава

Еве колку е паметна вештачката интелигенција на Google, Microsoft и Apple

Кинеските научници развија тест за мерење на коефициентот на интелигенцијата кај вештачката интелигенција и пресметаа колку всушност се паметни Google…

Зошто верификацијата во два чекори не е безбедна како што изгледа?Забава

Зошто верификацијата во два чекори не е безбедна како што изгледа?

Голем проблем со лозинките е дека хакерите можат релативно лесно да ги добијат. Без оглед на тоа колку се комплексни,…

(ВИДЕО) Пешачки на кој сите возачи застануваатЗабава

(ВИДЕО) Пешачки на кој сите возачи застануваат

Иако пешачкиот премин би требало да ги заштити пешаците при преминувањето на другата страна од улицата, многу возачи не ги…

(ВИДЕО) Безжични слушалки на Google преведуваат странски јазици во реално времеЗабава

(ВИДЕО) Безжични слушалки на Google преведуваат странски јазици во реално време

Google во Сан франциско претстави нов хардвер, паметни телефони, лаптоп и надградба за Google Home звучниците, а најголемо внимание добија…

Саздовски и официјално ја напушти ГРОМ на Стевче Јакимовски, станува независен пратеникАктуелно

Саздовски и официјално ја напушти ГРОМ на Стевче Јакимовски, станува независен пратеник

Чедомир Саздовски и официјално ја напушти партијата на Стевче Јакимовски, со што ГРОМ остана со само еден пратник во Собранието.…

Гласачите од старечките домови заборавени, не го користат своето законско право години наназадАктуелно

Гласачите од старечките домови заборавени, не го користат своето законско право години наназад

Лицата кои се во старечки домови немаат гласано веќе неколку изборни процеси, тврдат за Ден.мк вработени во повеќе старечки домови.…

Опозициските портали лути на народот: Ги легитимиравте погубните политики на СДСММакедонија

Опозициските портали лути на народот: Ги легитимиравте погубните политики на СДСМ

Откако вчера освен прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски не објавија ниту една друга вест за локланите избори,…

ДИК: Официјални резултати ќе има по истекот на роковите за жалбиАктуелно

ДИК: Официјални резултати ќе има по истекот на роковите за жалби

Се уште официјално не може да се каже во колку општини изборите се завршени, а во колку ќе треба да…