Розенборг ветува напаѓачка игра од првата минута, не го потценува ВардарСпорт

Розенборг ветува напаѓачка игра од првата минута, не го потценува Вардар

Вардар утре го игра вториот натпревар од Лига Европа, му гостува на Розенборг во Норвешка. Ингебритсен е претпазлив во изјавите,…

Одложена расправата за „Поткуп“, судот ги прифати снимките кои протекоа на „Јутјуб“ како доказМакедонија

Одложена расправата за „Поткуп“, судот ги прифати снимките кои протекоа на „Јутјуб“ како доказ

Судењето за случајот „Поткуп“ во кој обвинет е премиерот Зоран Заев се одложи бидејќи судијката Дијана Груевска Илиевска била на…

Палестина стана членка на ИнтерполАктуелно

Палестина стана членка на Интерпол

Интерпол ја прими Палестина за своја членка, потег на кој Израел остро му се спротивставува. „Државата Палестина и Соломонските Острови…

Ставридис: Македонија е следна држава што ќе влезе во НАТОМакедонија

Ставридис: Македонија е следна држава што ќе влезе во НАТО

Македонија е следна држава која што ќе влезе во НАТО, изјави поранешниот командант на Алијансата, Џејмс Ставридис, кој вели дека…

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е единствен премиер во Европа фатен како бара митоМакедонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е единствен премиер во Европа фатен како бара мито

Зоран Заев е единствениот премиер во Европа кој е фатен како бара мито од 200 000 евра од бизнисмен –…

Судот ги отфрли „бомбите“ како доказ во случаите „Тендери“, „Топлик“ и Тортура“Македонија

Судот ги отфрли „бомбите“ како доказ во случаите „Тендери“, „Топлик“ и Тортура“

Кривичниот суд на барање на одбраната ги одби телефонските разговори, односно, „бомбите“ како докази во случаите „Тендери“, „Топлик“ и „Тортура“,…

СДСМ: Трајановски е најголемиот поттикнувач на загадувањетоМакедонија

СДСМ: Трајановски е најголемиот поттикнувач на загадувањето

Коце Трајановски ќе остане запаметен како градоначалник што нанесе најголема штета врз градот Скопје и неговото нормално функционирање. Целокупното владеење…

Судот одлучи да не му го врати пасошот на ГруевскиМакедонија

Судот одлучи да не му го врати пасошот на Груевски

И покрај барањето да му се врати пасошот, Кривичниот совет за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1…